• Vanilyalı Smoothie
  • Nutrigen Vanilyalı Smoothie
  • Smoothie Tozu

Vanilyalı Smoothie

Nutrigen lifli smoothie çocuğunuza liften zengin, protein miktarı yüksek, kalorisi düşük, lezzetli, vitamin ve mineraller ile zenginleştirilmiş çözünebilir smoothie tozudur. Su ile veya bir kaç meyve ilave ederek hazırlayabilirsiniz.

Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçmezler. İlaç değildir.

Nutrigen Lifli smoothie tozunun her porsiyonu içerisinde 5 gram lif bulunmaktadır ve günde 1 veya iki kez tüketilmesi ile 6 – 9 gram arasında lif alımını sağlar. Bu miktar 5 – 7 yaş arasındaki bir çocuğun günlük lif ihtiyacının yarısından fazlasını karşılar.

Bir blender içerisine 1 ölçek yaklaşık 20 Nutrigen Lifli smoothie tozu koyun üzerine 5 küp buz mevsimine göre dilediğiniz meyvelerden veya yerel meyvelerden ilave edip üzerine 1 su bardağı su koyun. Blender içerisinde yavaş hızla başlatıp hızlandırarak yaklaşık 2 dakika karıştırın. Smootie hazır olunca bardağa boşaltıp hemen tüketin. Çok soğuk olur diyorsanız buz ilave etmeyiniz. Lifler su ile daha iyi çalıştıkları için bol su ile tüketilmelidir. Lif kullanımına belirtilen miktarların altında başlayıp, birkaç gün içinde önerilen miktara ulaşmanız uygun olur. Ailenizde herkesin seveceği tattadır.


Nutrigen Smoothie Uygulama