Şurup sevmeyen çocukların günlük vitamin – mineral ihtiyacını karşılar. Çocuğunuzun sevdiği yiyeceklere karıştırın, onun gerekli vitamin ve mineralleri yeterince almasını sağlayıp, sağlıklı büyüme ve gelişmesine destek olun. Sizin de içiniz rahat olsun!

Nutrigen Vitamixin günde 1 defa 1 saşe (1 gram) alınmalıdır. Saşenin tamamı, pişirilmiş ve ısısında olan, yarı katı ve bir seferde tüketebilecek kadar yiyecek içerisine serpiştirilerek boşaltılır. Gıdanın renginin, kokusunun ve tadının değişmemesi için, saşe içeriği ilave edilen yiyecek 30 dakika içerisinde tüketilmelidir. Şurup sevmeyen, yetersiz beslenen, gerekli miktarda et, sebze, meyve tüketemeyen çocuklarda hem demir, hem de günlük vitamin mineral ihtiyacının karşılanması için kullanılması önerilir.
Yine içinde kaplı demir bulunan, bebeklerin ve çocukların yarı katı gıdalarına serpiştirilerek kullanılan Nutrigen Vitamixin, Şurup sevmeyen çocukların günlük vitamin – mineral ihtiyacını karşılar. Çocuğunuzun sevdiği yiyeceklere karıştırın, onun gerekli vitamin ve mineralleri yeterince almasını sağlayıp, sağlıklı büyüme ve gelişmesine destek olun.

Vitamin ve mineral eksikliği bebeklerde büyüme ve zeka gelişimi bozukluğuna, çocuklarda okul başarısında düşüklüğe neden olabilir. Çocuklarda erken dönemde bu eksikliklerin önüne geçmek ileride karşılaşılabilecek kronik hastalık risklerini düşürmenizi sağlar. Aynı zamanda yapılan araştırmalar günlük vitamin ve mineral kullanımının çocukların IQ düzeyini 2.5-15 puan artırabildiğini göstermektedir.