Vanilyalı Smoothie

Nutrigen Vanilyalı, lifli protein, vitamin mineral ve amino asitten zengin çözülebilir smoothie lifi. Her zaman karşımız çıkan smoothieler yüksek kalorili, şeker ile hazırlanan, beslenme öğelerinden fakirdir. Nutrigen lifli smoothie çocuğunuza liften zengin, protein miktarı yüksek, kalorisi düşük, lezzetli vitamin mineraller ile zenginleştirilmiş çözünebilir smoothie tozudur. Su ile veya bir kaç meyve ilave ederek hazırlayabilirsiniz. Yüksek protein, 18 amino asit ve mikrobesinler Nutrigen lifli smoothie’yi besleyici ve lezzetli yapar.

Bir blender içerisine 1 ölçek yaklaşık 20 Nutrigen Lifli smoothie tozu koyun üzerine 5 küp buz mevsimine göre dilediğiniz meyvelerden veya yerel meyvelerden ilave edip üzerine 1 su bardağı su koyun. Blender içerisinde yavaş hızla başlatıp hızlandırarak yaklaşık 2 dakika karıştırın. Smootie hazır olunca bardağa boşaltıp hemen tüketin. Çok soğuk olur diyorsanız buz ilave etmeyiniz. 1 yaşın altındaki çocuklara vermeyiniz. Lifler su ile daha iyi çalıştıkları için bol su ile tüketilmelidir. Lif kullanımına belirtilen miktarların altında başlayıp, birkaç gün içinde önerilen miktara ulaşmanız uygun olur. Ailenizde herkesin seveceği tattadır.

Nutrigen Lifli smoothie tozunun her porsiyonu içerisinde 5 gram lif bulunmaktadır ve günde 1 veya iki kez tüketilmesi ile 6 – 9 gram arasında lif alımını sağlar, bu miktar 5 – 7 yaş arasındaki bir çocuğun günlük lif ihtiyacının yarısından fazlasını karşılar. Liften zengin gıdaların tüketilmesi, düzenli fizik aktivite ve düşük kalorili yiyecekler çocukları aşırı kilo alımından korurken, normal kilolarının devamlılığını sağlar. Boş kalorili gıdaların tüketilmesi yerine besleyici değeri olan gıdaların tüketilmesi sağlık kazandırır.

Çocuklarda aşırı kilo alımı sonucu bazı mikrobesinlerin vücutta azalmaktadır ve bu durum “gizli açlık” olarak tanımlanmaktadır. Ürün içerisinde kilolu çocuklarda eksik olduğu saptanmış olan vitamin ve mineraller bulunmaktadır.