Sıcak Çikolatalı Toz İçecek

Nutrigen lifli sıcak çikolata çözünebilir diyet lifleri ile Glucomannan ve vitamin, mineraller ve DHA (omega3 yağ asidi) ile zenginleştirilmiş lezzetli kakaolu içecektir. Glukomannan ve diğer diyet liflerinin çok sayıda sağlık faydası vardır.

Nutrigen Kakaolu, Lifli, Vitamin ve Mineral içeren içecek tozu ile hemen lezzetli sıcak çikolatalı içecekler hazırlayabilirsiniz. Tepeleme 2 tatlı kaşığı dolusu (yaklaşık 12,5g) nutrigen kakaolu içecek tozunu kuru bir bardağın içersine boşaltın. Üzerine yaklaşık 200mL sıcak su ilave edin. Çözünene kadar karıştırın. Hazırladıktan sonra yarım saat içinde tüketilmelidir. Günün her saati severek içeceğiniz nutrigen sıcak çikolatanın bir porsiyonu ile 3g lif tüketebilirsiniz, bunun 1g'ı glukomannandır.

4 - 12 yaş ve üstü:
Günde 3 (üç) defa tepeleme 2 tatlı kaşığı dolusu içecek tozu ile hazırlanan nutrigen sıcak çikolata tüketmeleri önerilir.

1 - 3 yaş:
Günde 2 (iki) defa tepeleme 2 tatlı kaşığı dolusu içecek tozu ile hazırlanan nutrigen sıcak çikolata tüketmeleri önerilir.

1 yaşın altındaki çocuklara vermeyiniz. Belirtilen miktarlardan fazla kullanmayınız. Lifler su ile daha iyi çalıştıkları için bol su ile tüketilmelidir. Lif kullanımına belirtilen miktarların altında başlayıp, birkaç gün içinde önerilen miktara ulaşmanız uygun olur. Ailenizde herkesin seveceği tattadır.

Nutrigen lifli sıcak çikolatanın her bir porsiyonunun içerisinde 3 gram lif bulunmaktadır ve bunun 1 gramı Glucomannan, 2 gramı ise çözünebilir diyet lifidir. Günde 2 – 3 defa Nutrigen lifli sıcak çikolata tüketildiğinde 6 – 9 gram arasında lif alımını sağlar, bu miktar 5 – 7 yaş arasındaki bir çocuğun günlük lif ihtiyacının yarısından fazlasını karşılar. Liften zengin gıdaların tüketilmesi, düzenli fizik aktivite ve düşük kalorili yiyecekler çocukları aşırı kilo alımından korurken, normal kilolarının devamlılığını sağlar. Boş kalorili gıdaların tüketilmesi yerine besleyici değeri olan gıdaların tüketilmesi sağlık kazandırır.

Çocuklarda aşırı kilo alımı sonucu bazı mikrobesinlerin vücutta azalmaktadır ve bu durum “gizli açlık” olarak tanımlanmaktadır. Ürün içerisinde kilolu çocuklarda eksik olduğu saptanmış olan vitamin ve mineraller bulunmaktadır.

Nutrigen lifli sıcak çikolata tozu içerinde güçlü anti-oksidan etkiler gösteren ve normal vücut ağırlığını kontrol etmede önemli etkilere sahip olan kakao flavonoidleri bulunmaktadır.

DHA balık kaynaklı omega 3 yağ asididir ve günlük DHA tüketimi kilo kontrolü üzerine olumlu etkiler göstermektedir.