Narlı Toz İçecek

Nutrigen narlı lifli toz içecek çözünebilir diyet lifleri ile Glucomannan ve vitamin, mineraller ile zenginleştirilmiş lezzetli bir içecektir. Glukomannan ve diğer diyet liflerinin çok sayıda sağlık faydası vardır.

Nutrigen Narlı Lifli, Vitamin ve Mineral içeren içecek tozu ile hemen lezzetli içecekler hazırlayabilirsiniz. Tepeleme 1 tatlı kaşığı dolusu (yaklaşık 4g) dolusu nutrigen Narlı İçecek tozunu kuru bir su bardağı içerisine boşaltın. Üzerine su bardağı dolana kadar (yaklaşık 200mL) soğuk veya ılık su ilave edin. Çözünene kadar karıştırın. Hazırladıktan sonra yarım saat içinde tüketilmelidir. Kıvamlı olursa su ilave edebilirsiniz. Hazırladığınız içeceği yemeklerden önce veya yemeklerle birlikte tüketiniz.

4 - 12 yaş ve üstü: Günde 3 (üç) defa tepeleme 1 tatlı kaşığı dolusu içecek tozu ile hazırlanan nutrigen Narlı İçecekten tüketmeleri önerilir.

1 - 3 yaş: Günde 2 (iki) defa tepeleme 1 tatlı kaşığı dolusu içecek tozu ile hazırlanan nutrigen Narlı İçecekten tüketmeleri önerilir. 1 yaşın altındaki çocuklara vermeyiniz. Belirtilen miktarlardan fazla kullanmayınız. Lifler su ile daha iyi çalıştıkları için bol su ile tüketilmelidir. Lif kullanımına belirtilen miktarların altında başlayıp, birkaç gün içinde önerilen miktara ulaşmanız uygun olur. Ailenizde herkesin seveceği tattadır.

Nutrigen narlı lifli içecek tozu her bir porsiyonunun içerisinde 3 gram lif bulunmaktadır ve bunun 1 gramı Glucomannan, 2 gramı ise çözünebilir diyet lifidir. Günde 2 – 3 defa Nutrigen narlı lifli toz içecek tüketildiğinde 6 – 9 gram arasında lif alımını sağlar, bu miktar 5 – 7 yaş arasındaki bir çocuğun günlük lif ihtiyacının yarısından fazlasını karşılar. Liften zengin gıdaların tüketilmesi, düzenli fizik aktivite ve düşük kalorili yiyecekler çocukları aşırı kilo alımından korurken, normal kilolarının devamlılığını sağlar. Boş kalorili gıdaların tüketilmesi yerine besleyici değeri olan gıdaların tüketilmesi sağlık kazandırır.

Çocuklarda aşırı kilo alımı sonucu bazı mikrobesinlerin vücutta azalmaktadır ve bu durum “gizli açlık” olarak tanımlanmaktadır. Ürün içerisinde kilolu çocuklarda eksik olduğu saptanmış olan vitamin ve mineraller bulunmaktadır.