Limonlu Puding ve Kek

Nutrigen lifli puding ve kek dolgusu kolay hazırlanabilen, lifli vitamin ve mineraller ile zenginleştirilmiş, çok düşük kalorili, lezzetli puding ve kek dolgusudur. Çocuğunuzu aşırı kilo almaya karşı korurken boş kalorili pudingler yerine besleyici ve sağlıklı Nutrigen Nutrifoods pudingleri verebilirsiniz.

Pişirmeye gerek olmadan, hemen hazırlayabileceğiniz lifli vitamin ve mineral içeren puding ve orta boyda, kuru bir karıştırma kabının içine boşaltın ve üzerine iki buçuk (2,5) su bardağı kadar, yaklaşık 450mL soğuk su ilave edin. Elektrikli karıştırıcı ile tam olarak homojen bir puding karışımı oluşana kadar, yaklaşık 3 dakika karıştırın. Daha sonra servis edeceğiniz kapların içerisine bölün ve servis edene kadar buz dolabında saklayın. Nutrigen limonlu, lifli, vitamin ve mineral içeren puding ve kek dolgusu ile birkaç dakika içinde lezzetli pudingler hazırlayabilirsiniz. Ailenizde herkesin seveceği tattadır. Hazırladıktan sonra 2 gün içerisinde tüketiniz.

Yüksek Lif İçeriği: Nutrigen Lifli pudingin her bir porsiyonu içinde 5 gram sağlığa faydalı lif bulunur. Liften zengin gıdaların tüketilmesi, düzenli fizik aktivite ve düşük kalorili yiyecekler çocukları aşırı kilo alımından korurken, normal kilolarının devamlılığını sağlar. Boş kalorili gıdaların tüketilmesi yerine besleyici değeri olan gıdaların tüketilmesi sağlık kazandırır.

Besleyici: Çocuklarda aşırı kilo alımı sonucu bazı mikrobesinlerin vücutta azalmaktadır ve bu durum “gizli açlık” olarak tanımlanmaktadır. Nutrigen lifli puding içerisinde kilolu çocuklarda eksik olduğu saptanmış olan vitamin ve mineraller bulunmaktadır.

Çok Düşük Kalori: Kalori değeri yüksek ve besleyici olmayan, mikrobesinlerden fakir boş kalorili gıdalar çocuklarda aşırı kilo alımının en önemli nedenidir. Nutrigen Lifli Pudingler düşük kalorilidir ve boş kalori içermeyen, çocukların normal vücut ağırlıklarının devam ettirilmesine faydalıdır.

Lezzetli: Boş kalorili gıdalardan sağlığa faydalı gıdalara dönülmesinde tat en kısıtlayıcı unsurdur. Çocuklar genellikle tatlarını sevmedikleri için sağlıklı gıdaları ret ederler. Nutrigen lifli pudingler beklenmedik şekilde lezzetlidir ve çocuklar asla karşı koyamaz.