• demir eksikliği
  • demir takviyesi çocuklar ve bebekler için

6-24 aylık çocuklarda zeka gelişimi için demir alımı vazgeçilmezdir. Demir eksikliği ve demir eksikliğine bağlı kansızlığın giderilmesine, çocukların zeka düzeyinin, öğrenme kapasitesinin, fiziksel gelişiminin ve vücut direncinin artmasına yardımcı olur. Kan yapımı için mutlaka gerekli demir, folik asit, A ve C vitaminleri ile çinko içerir.

Nutrigen Ferromixin günde 1 defa 1 saşe (1 gram) alınmalıdır. Saşenin tamamı, pişirilmiş ve yeme ısısında olan yarı katı ve bir seferde tüketilebilecek kadar yiyecek içerisine serpiştirilerek boşaltılır ve iyice karıştırılır. Gıdanın renginin, kokusunun ve tadının değişmemesi için, saşe içeriği ilave edilen yiyecek 30 dakika içerisinde tüketilmelidir. 60 saşe (2 kutu) Nutrigen Ferromixin kullanılması çocuğun demir depolarını doldurur ve kansız kalmasını önler.
Çocuklara demir vermek zordur, genellikle tadı kötü olduğu için çocuklar demiri yetersiz alırlar ve eksiklik giderilmez. Bu nedenle gıdanın içine serpiştirilen Nutrigen Ferromixin ile çocuklar sevdikleri yiyecekleri yerken eksiklerini de giderir. Nutrigen Ferromixin kaplı demir içerir ve bu sayede gıdaların tat, renk ve kokusunu değiştirmez, demir alımını kolaylaştırır.

Artık Çocuklara Demir vermek Çok Kolay. Dünyada Demir vermenin Formu Değişiyor. Serpiştirin Demir ile güçlendirin. Kan yapımı için demirin yanı sıra folik asit, A, C vitaminleri ile çinkoya gereksinim vardır.