NUTRIGEN NUTRIFOODS NEDİR?

Nutrigen Nutrifoods liften zengin, düşük kalorili ve beslenme faktörlerinden zengin hem sağlıklı hem de lezzetli çocukların kilo alımını kontrol eden ve normal kilolarının devamını sağlayan “Nutrigen Diyet Lifli içecek”, “Nutrigen Diyet Lifli Pudding”, “Nutrigen Diyet Lifli Smoothie” ve “Nutrigen Diyet Lifli Çorba” dan oluşur.

“Nutrigen Diyet Lifli içecek”, “Nutrigen Diyet Lifli Pudding”, “Nutrigen Diyet Lifli Smoothie” ve “Nutrigen Diyet Lifli Çorba” çocukluk döneminde aşırı kilo alımını önlemek ve normal vücut ağırlığının idamesi içindir. Diyet lifinden zengin gıdaların tüketilmesinin kilo kontrolünde ve normal vücut ağırlığının idamesinde önemli rolü vardır. Liften zengin gıdalar tokluk hissinin arttırır, gıdaların kalori yoğunluğunu azaltır ve sindirim süresini uzatırlar. “Nutrigen Diyet Lifli içecek”, “Nutrigen Diyet Lifli Pudding”, “Nutrigen Diyet Lifli Smoothie” ve “Nutrigen Diyet Lifli Çorba” mikrobesinler ve temel besin öğeleri ile zenginleştirilmiş, kalorisi düşük özellikle çocukluk döneminde aşırı kilo alımını önlemeye ve normal vücut ağırlığının devam ettirilmesi ve sağlıklı kalmayı hedefleyen gıdalar Nutrigen Nutri-food olarak isimlendirilir.

NEDEN NUTRIGEN NUTRIFOODS?

Aşırı kilo alımı ve normal vücut ağırlığının devam ettirilememesi bütün dünyada çocukları etkileyen önemli bir sağlık sorunu haline gelmiştir. Kalorisi yüksek ve besleyici değeri olmayan (Boş kalorili gıdalar) ve hareketsiz bir yaşam tarzı çocuklarda aşırı kilo alımının temel nedenini oluşturmaktadır. Liften zengin gıdaların tüketilmesi, düzenli fizik aktivite ve düşük kalorili gıdaların tüketilmesi çocukları aşırı kilo alımına karşı korur.

Aşırı kilo alımıyla baş etmek için beslenme ile ilgili değişik stratejiler izlenmelidir. Bu stratejiler içerisinde;
 • Boş kalorili gıdalar yerine besleyici gıdalara geçilmesi,
 • Değişik kaynaklardan besin öğeleri ve enerji sağlanabilecek dengeli bir beslenmeye geçilmesi,
 • Kan şekerinde aşırı dalgalanmaları önleyecek şekilde beslenilmesi,
 • Daha fazla lif ve besleyici değeri yüksek olan gıdaların tüketilmesi, yer almaktadır.
Nutrigen size “boş kalorili gıda tüketimine” karşı güçlü alternatifler sunmaktadır.NUTRIGEN NUTRIFOODS NE ÖNERİYOR?

Boş kalori tehdidinden kaçınılmalıdır. Çocuğunuzu sadece doyuran, beslemeyen fast food, şekerli gazlı içecekler, şekerler, meyve suyu tüketimi sınırlandırılmalıdır yerine sağlıklı gıdaların yenilmesi sağlanmalıdır. Bunun için dengeli beslenme, yeterince sebze meyve ile liften zengin, düşük kalorili besleyici, besin öğeleri ile zenginleştirilmiş “Nutrigen Diyet Lifli içecek”, “Nutrigen Diyet Lifli Pudding”, “Nutrigen Diyet Lifli Smoothie” ve “Nutrigen Diyet Lifli Çorba” tüketilmelidir.

ÇOCUKLARDA OBEZİTEYE KARŞI EL ELE

Çocuğunuzun sağlıklı olması ve bütün ailenizin nasıl daha sağlıklı yaşayabileceğini öğrenmek için Nutrigen çocuklarda obeziteye karşı el ele kampanyasına katılın.

Aşırı kilolu çocukların tüm dünyada sayıları hızla artmaktadır. Yapılan pek çok bilimsel çalışma aşırı kilolu çocukların sayısının alarm verdiğini ve bu çocukların vücut kitle indekslerinin sağlıklı kilolu olan çocuklara göre çok yüksek olduğunu göstermektedir. Çocuklar küçükken aşırı kilolu olmaya başlıyorlar ve bu nedenle sağlıksız genç yetişkin olmaya aday oluyorlar. Sağlıklı yaşam tarzlarının seçimi ve uygulanmasında ailelerin daha fazla eğitime, bilgiye, uygulamaya ve kampanyalara ihtiyacı olduğu açıktır. Özellikle aşırı kilo alınmasının önüne geçmek ve normal vücut ağırlığının korunması için yapılması gerekenler ana hatları ile şöyle sıralanabilir.

Ne Yapmalı;
 • Çocuğunuzun meyve, sebze ve nutri-foods tüketmesini sağlayın
 • Günde en az 1 saat fizik aktivite yapması için çocuğunuz teşvik edin.
 • Bilgisayar, televizyon, bilgisayar oyunu ile geçirilen günlük süreyi 2 saat ile sınırlandırın.
 • Boş kalorili tüm yiyecekleri uzaklaştırın, su veya sağlıklı içecekler içmeye teşvik edin.
 • Sağlıklı ve dengeli beslenmelerini sağlayın, yiyecekleri içerisinde % 20 Meyve, % 30 Tahıl, % 20 Protein, % 30 Sebze bulunmalıdır.
 • Sadece yağsız veya yağı azaltılmış süt tüketmelerini sağlayın.
Unutmayın;
 • 2 – 18 yaş grubunda bulunan her 5 çocuktan 1’i aşırı kilolu veya obezdir.
 • Aşırı kilolu çocukların sayısı her geçen yıl artmaktadır.
 • Aşırı kilolu her 3 çocuktan 2’si kilolu yetişkin olmaktadır.
 • Kilolu çocukların; kan basıncı ve kan kolesterol seviyesi yüksektir, şeker hastalığı riski vardır. Kilolu çocuklar solunum sıkıntısı çekebilirler, eklem sorunu yaşayabilirler. Kilolu çocuklar maalesef özgüven kaybı yaşamaktadırlar.