Nutrifoods diyabetli çocukların gerek ana gerekse ara öğünlerinde kullanılabilecek, hazırlanması son derece hızlı ve kolay fonksiyonel besinlerdir.


Nutrifoods Lifli Çorbalar

Çorbalar ise düşük kalorili olmalarının yanı sıra, sıra dışı lezzetleri ile diyabetli çocukların her istedikleri anda ellerinin altında olabilecek fonksiyonel gıdalardır. Hazırlanması bir kaç dakika alan bu çok lezzetli çorbalarda günümüzde hazır gıdalarda çok sıklıkla kullanılan ve bazı istenmeyen etkileri olduğu, bilim insanlarınca ifade edilen, MSM (Monosodyum glutamat) bulunmamaktadır. Diyabetli çocukların ister ana öğünlerinde isterse ara öğünlerinde rahatlıkla kullanılabilecek prebiyotik diyet liflerince zengin, mikrobesinler ile zengimleştirilmiş besleyici instant çorbalardır.


Nutrifoods Lifli İçecekler

Çok düşük kalorisi, özel liflerden zengin yapısı, muhteşem lezzetleri ile kilo sorunu olan ya da diyabet nedeni ile geleneksel meyve sularını tüketemeyen çocukların lezzetli içecek ihtiyacını karşılayacak fonksiyonel gıdalardır. Özel diyet liflerinden zengin yapısı ve mikrobesinler ile zenginleştirilmiş özgün kompozisyonu sayesinde çocukların boş kalori almasına karşı koyacak lezzetli çocuk içecekleridir. Eğer çocuğunuzun kilo almasını istemiyorsanız, yada diyabetli çocuğunuzun hayatına bir tad katmak istiyorsanız Nutrigen Nutrifoods fonksiyonel gıdaları, çocuklarının optimum beslenmesini isteyen anne ve babaların yardımına koşacak fonksiyonel gıdalar olarak her zaman yanınızda olacaktır.Nutrifoods Lifli Smoothie

Vitamin mineral ve amino asitten zengin çözülebilir smoothie lifi. Her zaman karşımız çıkan smoothieler yüksek kalorili, şeker ile hazırlanan, beslenme öğelerinden fakirdir. Nutrigen lifli smoothie çocuğunuza liften zengin, protein miktarı yüksek, kalorisi düşük, lezzetli vitamin mineraller ile zenginleştirilmiş çözünebilir smoothie tozudur

Nutrifoods Lifli Pudingler

Nutrigen lifli puding ve kek dolgusu kolay hazırlanabilen, lifli vitamin ve mineraller ile zenginleştirilmiş, çok düşük kalorili, lezzetli puding ve kek dolgusudur. Çocuğunuzu aşırı kilo almaya karşı korurken boş kalorili pudingler yerine besleyici ve sağlıklı Nutrigen Nutrifoods pudingleri verebilirsiniz.